K situaci v OKD

Aktuálně k situaci v OKD a horníků zvlášť. 23.5.2016

Je zajímavé, jak se dnes všichni, co o tom málo vědí starají, navrhují, požadují. 
Dnešní otázky, kam přišly peníze z OKD a co pan Bakala, nic neřeší. Jde o soukromou akciovou společnost. Řešení patří akcionářům. Už před 2lety  měla běžet akcionářská žaloba. Protože členové statutárních orgánů jsou 3roky po skončení funkce odpovědní i trestně. Vypadá to na darebácké spolčení, kde mlčely i hornické odbory, přestože měly informace z Valných hromad. Peníze, které si na odměny vypůjčil Bakala a spol., byly nepochybně schváleny kvalifikovanou většinou akcionářů ( zločinné spolčení = se musí dokázat a pak jednat ) a jsou bez soudu nenapadnutelné. 
Už je ale o OKD jakýsi zájem. Tykač =( majitel severočeských dolů , bankrotář z Plzeňské průmyslové banky), projevil prý zájem ruku v ruce s odbory, koupit OKD v insolvenci. Zatím jsou soustředěné pohledávky na 10 Amiliardách. Při vyrovnání 50:50 nabídne 5miliard a má to v kapse. Následně „zachrání“ horníky „vlastenec“ snížením mezd, aby se vyhnul propouštění a horníci prchnou sami i bez odstupného. To je osvědčený přístup echt českých kapitalistů.
Jediné řešení mají ještě v ruce horníci a to je okupační stávka ( jídlo a pití na týden sebou a trčet v díře) k vytvoření nátlaku na insolvenčního správce ihned, jak nebude vyplacena květnová výplata ve výplatním termínu

Ivan Fenz – mpř. ČSNS 2005

.