Kdopak nám tu agituje za uprchlíky?

Veřejnoprávní televize si pozvala do svého vysílání zástupce Sdružení pro integraci a migraci, a tak není na škodu podívat se, co je toto sdružení zač.

Sdružení pro integraci a migraci je „Neziskovka“.  V čele této organizace je Jan Ruml, kamarád Václava Havla, bývalý disident a signatář Charty 77, v 90 letech ministr vnitra, absolvent Právnické fakulty v Plzni, člen ODS, Unie Svobody a od března 2010 člen Strany zelených.
Když se podíváme na závěrečnou zprávu tohoto sdružení vedeného Janem Rumlem, tak zjistíme, že za rok 2014 má příjmy z veřejných zdrojů něco přes osm milionů korun. Veřejné zdroje jsou evropské fondy, hlavní město Praha, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo vnitra, Visegrádský fond, Norské fondy atd. Vesměs kromě Sorosovy nadace jsou to veřejné zdroje a z nich dostává sdružení kolem osmi milionů korun.
Když se podíváme na kolonku výdajů, tak zjistíme, že z těch osmi milionů jich celých šest a čtvrt jde na osobní náklady, na mzdy plus sociální a zdravotní pojištění. Tedy více než šest milionů z osmi oni utratí za své bytí v tom sdružení, což je úžasné. To je byznys! Tomu se říká nezisková organizace. Nevytváří žádný zisk, ale naprostá většina příjmů z veřejných prostředků jde na platy těch, co tam „pracují“. Další významnou položkou jsou tzv. ostatní služby, kde není definováno, co to je. Můžeme si třeba představit, že to jsou honoráře za brožury a podobné záležitosti, čili zase ty peníze mohou být nějakou formou přesunuty do sprá v ných kapes. To ale nemůžeme tvrdit, protože nám to závěrečná zpráva nerozšifrovává´, dodává mediální odborník.

A že takových „neziskovek“ máme?!?!?!

Ivan Fenz , mpř. ČSNS2005